Pozytywna Dyscyplina. Pierwsze 3 lata życia

Od niemowlaka do przedszkolaka - budowanie fundamentów pod wychowanie kompetentnego, pewnego siebie i szczęśliwego dziecka.

Wyczekiwana, czwarta książka dla rodziców od Pozytywnej Dyscypliny, pełna miłości, rozsądku i wsparcia już od pierwszych dni życia.

Na tę chwilę czekały setki rodziców, ponieważ książka wypełnia lukę rozsądnego, pełnego miłości wychowania, równoważącego potrzeby wszystkich członków rodziny.


KUP KSIĄŻKĘ

O KSIĄŻCE

Co znajdziesz w książce?

Zrozumiesz świat dziecka

i będziesz lepiej reagować na zachowania swojego malucha. Niezależnie od tego czy chodzi o emocje, spanie, czy jedzenie -
poczujesz się kompetentna/y.

Praktyczne wskazówki

Jak budować relację z dzieckiem od najmłodszych lat. Kiedy okazać łagodność, a kiedy warto postawić granice i jak to robić bez kar i krzywdzenia dziecka.

Pełne miłości przykłady

Ta książka mówi językiem wyrozumiałej i pełnej miłości przyjaciółki. Daje wskazówki, obrazowe przykłady, nie owija w bawełnę. W żadnym momencie nie straszy, ale wspiera w odnalezieniu własnego instynktu i stylu wychowawczego.

Dlaczego ta książka jest wyjątkowa?

Pary, które oczekują dziecka, często bez końca rozmawiają o sprawach związanych z ubrankami, pieluchami, karmieniem piersią etc . 

Kiedy ukochane niemowlę znajduje się już w domu często do głowy przychodzą myśli, że nikt nie przygotował nas na to, co właśnie nadeszło. Czy to oznacza, że nie spełniamy się jako rodzice? Nic bardziej mylnego. Wśród fali przygotowań brakowało tego, co dziś mamy na wyciągnięcie ręki.

Brakowało tego o czym właśnie mówi ta książka, co jest MILION RAZY WAŻNIEJSZE.

Wiedzy o tym jak właściwie budować relację z tym malutkim dzieckiem. Książka Pozytywnej Dyscypliny pomoże Ci zastanowić się jakim chcesz być rodzicem i pokaże Ci konsekwencje różnych wyborów.

Sam/a podejmiesz decyzję o tym, co jest najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka.


Bycie rodzicem jest wymagające...

Najmłodsze pociechy przysparzają wielu wzruszeń i ciepłych myśli jednocześnie wywracają nam podstawowy rytm dnia. Niemowlaki często budzą się w nocy, wymagają nieustające 24-godzinnej opieki i uważności. Jesteśmy zmęczeni fizycznie i po tym intensywnym okresie przychodzi taki, który przede wszystkim przysparza wielu trosk i znaków zapytania. 

Otóż z małego uśmiechającego się bobaska wyrasta budujące swoją autonomię i zabierające przestrzeń małe dziecko. W tym okresie dostajemy dużo krzyku, słowa “nie”, bicia, gryzienia, uciekania i ciągłego sprawdzania naszych granic.


Czy tak jednak musi być?
 

Nie zmienimy poszczególnych etapów rozwojowych i związanych z tym zachowań naszych dzieci. Możemy natomiast pogłębić naszą świadomość, poznać różne sposoby i techniki, które pozwolą nam być spokojnymi o prawidłowy rozwój naszych dzieci i jednocześnie cieszyć się z tego niezwykłego daru jakim jest rodzicielstwo. Mówi się, że dobre rodzicielstwo poznajemy nie po zachowaniu dzieci, tylko po zachowaniu rodziców i to właśnie dla Was drodzy rodzice jest ta książka. Obiecujemy Ci, że z książki “Pozytywna Dyscyplina. Pierwsze trzy lata życia” nauczysz się zdroworozsądkowego podejścia do wychowania dzieci. Znajdziesz równowagę pomiędzy łagodnością i stanowczością i będziesz wiedzieć jak wspierać swojego malucha by wyrósł na kompetentnego i spełnionego dorosłego.
W środku znajdziesz praktyczne rozwiązania i konkretne porady, jak:

 • zachęcać dzieci do samodzielności i eksplorowania, ustalając odpowiednie granice
 • korzystać z metod, które NIE opierają się na karach, a które uczą samodzielności i współpracy,
 • wspierać poczucie kompetencji i własnej wartości,
 • rozpoznać, kiedy dziecko jest gotowe na wyzwania związane z samodzielnym zasypianiem, jedzeniem, nocnikiem, oraz jak unikać przepychanek o władzę, które przy okazji często się pojawiają 
 • i dużo, dużo więcej.

TUTAJ MOŻESZ POBRAĆ BEZPŁATNY FRAGMENT KSIĄŻKI

Wypełnij formularz, a otrzymasz na swoją pocztę bezpłatny fragment książki 
"Pozytywna Dyscyplina. Pierwsze 3 lata życia"

"Ta książka to nie jest zwykła książka tylko ogromna księga wiedzy, zasadz którą trzeba chodzić, czytać i uczyć się nowych nawyków. ... pokazujmy światu nowe dobre dla dzieci zasady wychowania w pozytywnej dyscyplinie. Polecam z całego serca tę książkę, te metodę bo wiem, że moje życie będzie prostsze a moje dziecko będzie cudownym człowiekiem."

WYBIERZ PAKIET DLA SIEBIE

♥ Książka lub ♥ E-book

♥ Ściągawka na lodówkę - Etapy rozwojowe a narzędzia PD - format PDF

ZAMAWIAM

Książka 

E-book

3 nagrania poświęcone kolejno etapom 1, 2 oraz 3 roku życia

Webinar z nagraniem, dotyczący podstawowych etapów rozwojowych tego okresu i sposobów radzenia sobie z nimi z trenerkami Pozytywnej Dyscypliny

Voucher – 20% na kolejne zakupy

Ściągawka na lodówkę - Etapy rozwojowe a narzędzia PD - format PDF

ZAMAWIAM

Książka + ♥ E-book

3 nagrania poświęcone kolejno etapom 1, 2 oraz 3 roku życia

Webinar z nagraniem, dotyczący podstawowych etapów rozwojowych tego okresu i sposobów radzenia sobie z nimi z trenerkami Pozytywnej Dyscypliny

Voucher – 20% na kolejne zakupy

Ściągawka na lodówkę - Etapy rozwojowe a narzędzia PD - format PDF
Warsztat on-line na żywo – zadaj pytania expertkom
Pierwszeństwo w wysyłce książki

ZAMAWIAM

A JEŚLI KUPIŁAŚ/EŚ JUŻ KSIĄŻKĘ LUB E-BOOK?

Nic straconego. Możesz dokupić wybrane zestawy w promocyjnych cenach.

♥ Ściągawka na lodówkę - Etapy rozwojowe a narzędzia PD - format PDFKUP DODATEK STANDARD

♥ 3 nagrania poświęcone kolejno etapom 1, 2 oraz 3 roku życia

♥ Webinar z nagraniem, dotyczący podstawowych etapów rozwojowych tego okresu i sposobów radzenia sobie z nimi z trenerkami Pozytywnej Dyscypliny

♥ Voucher – 20% na kolejne zakupy

♥ Ściągawka na lodówkę - Etapy rozwojowe a narzędzia PD - format PDF

KUP DODATKI SUPER

♥ Książka + ♥ E-book

♥ 3 nagrania poświęcone kolejno etapom  1, 2 oraz 3 roku życia

♥ Webinar z nagraniem, dotyczący podstawowych etapów rozwojowych tego okresu i sposobów radzenia sobie z nimi z trenerkami Pozytywnej Dyscypliny

♥ Voucher – 20% na kolejne zakupy

♥ Ściągawka na lodówkę - Etapy rozwojowe a narzędzia PD - format PDF
♥ Warsztat online na żywo – zadaj pytania expertkom
♥ Pierwszeństwo w wysyłce książki

KUP DODATKI VIP

Co mówią rodzice o "PD, pierwsze 3 lata życia" ??

Sylwia L.

Właśnie pochłonęłam pierwszy rozdział książki! za 2 miesiące urodzi się nasza córeczka a ja jestem szczęśliwa, przerażona, niezdecydowana, podekscytowana i wiele innych emocji we mnie jest. ... Pierwszy rozdział książki to są moje myśli, które mnie nurtuja od 7 miesięcy. ...

... gdy się ją czyta  pierwsza myśl brzmi: oo jakie to proste, czemu na to nie wpadłam, podoba mi się na pewno będę tak postępować, w zupełności się z tym zgadzam, itd. 

... książka pomaga w życiu z dzieckiem, układa w głowie rodziców wiele spraw, porządkuje, daje poczucie bezpieczeństwa. 

... mogę ją polecić już po tym pierwszym rozdziale, ponieważ jestem nauczycielem i stosuje pozytywna dyscyplinę w szkole. Naprawde działa w mojej klasie integracyjnej. 

... nie mogę się doczekać książki w moich rękach i momentu gdy zacznę działać z poztywną dyscypliną nie w pracy, w szkole ale w domu, z moją rodziną.

Dorota K.

Książka "Pozytywna dyscyplina dla dzieci w wieku 0-3" wcale mnie nie zaskoczyła. Jest tak dobra jak się spodziewałam! 

Jestem mamą dwulatka. Często przeżywam sytuacje w których nie wiem jak postąpić, chciałabym żeby moje zachowanie wspierało rozwój syna, ale też prowadziło do osiągnięcia pewnych wspólnych celów. 

Narzędzia pozytywnej dyscypliny porządkują moje reakcje i metody. Pomagają mi podążać za synem w tym specyficznym wieku, nie rezygnując z siebie i swoich granic

Poza tym książka jest pełna ciepła i zrozumienia sytuacji rodzica, kiedy w jego świecie pojawia się nowy człowiek. To niesamowite jak można twórczo i rzetelnie wspomóc nas, rodziców, w tym szalonym zadaniu jakim jest wychowanie dziecka. "Jeśli twoje dziecko będzie wiedziało od pierwszych dni, że je kochasz bez względu na wszystko, to prawdopodobnie świetnie sobie radzisz." Ten cytat oddaje kwintesencję wrażliwości i ciepła tej książki - bardzo dziękuję! Z niecierpliwością czekam na dalszą część.

Agnieszka J.

Ta książka to jest sztos!!!! Każdy rodzic powinien ją przeczytać. 

Pierwsze lata życia dziecka są najważniejsze w jego rozwoju - kształtują go na całe życie a to od nas zależy jakim będzie człowiekiem. ...

Ta książka to nie jest zwykła książka tylko ogromna księga wiedzy, zasad z którą trzeba chodzić, czytać i uczyć się nowych nawyków. Niestety my jak i większość społeczeństwa wychowani jesteśmy poprzez nakazy. Zmieniajmy to dzięki pozytywnej dyscyplinie. 

Polecam z całego serca tę książkę, tę metodę bo wierzę, że moje życie będzie prostsze a moje dziecko będzie cudownym człowiekiem. 

Na książka już na wstępie pokazuje z czym mogą borykać się rodzice na początku swojej drogi - konkretnie, krótko opisane problemy i jak sobie z nimi radzić!!!

Pozycja do przeczytania dla KAŻDEGO rodzica. Sprawdza się doskonale w wychowawstwie dzieciaków, jak i w pracy zawodowej z dziećmi, która jest bardzo wymagająca jeśli chodzi o mądry kontakt z dzieckiem (dentysta). Ba, PD pomaga w kontaktach z niektórymi dorosłymi!

Czym jest Pozytywna Dyscyplina?

Pozytywna Dyscyplina (PD) jest klasyczną, znaną od 35 lat metodą, wywodzącą się z psychologii pozytywnej psychologa i edukatora Alfreda Adlera. Jest metodą opartą na wzajemnej miłościi i relacji, niezwykle skutecznie wspierającą współpracę i zrozumienie między dziećmi i dorosłymi.

Daje odpowiedzi na pytania:

 • Jak mam mówić, żeby dziecko mnie słyszało i słuchało?
 • Jak wyznaczać granice, egzekwować umowy i budować u dzieci obowiązkowość i odpowiedzialność?
 • Jak w przyjazny sposób wprowadzać dyscyplinę?
 • Jak stworzyć warunki do współpracy z dzieckiem?
 • Jak wspierać dziecko tak aby rozwinęło w sobie cechy kompetentnego dorosłego?
 • Jak budować w dziecku zdrowe poczucie własnej wartości?
 • Jak wzmacniać jego zaufanie do siebie samego?
 • Co konkretnie robić, aby bycie nauczycielem było łatwiejsze?

Pozytywna Dyscyplina opiera się na pięciu fundamentalnych zasadach:

 1. Pomaga dzieciom poczuć łączność i przynależność, poczuć, że są ważne w rodzinie i społeczności.
 2. Jest jednocześnie pełna szacunku i wymagająca.
 3. Jest skuteczna długofalowo: bierze pod uwagę to, co dziecko myśli, czuje, czego się uczy i jakie podejmuje decyzje o sobie samym i o swoim świecie i jak decyduje się postępować w przyszłości, aby przetrwać i odnosić sukcesy.
 4. Uczy ważnych umiejętności społecznych i życiowych: szacunku, dbania o innych, rozwiązywania problemów, współpracy oraz umiejętności wnoszenia wkładu i bycia pożytecznym w domu, przedszkolu, szkole i większej społeczności.
 5. Zaprasza dzieci do odkrywania, jak bardzo są zdolne i kompetentne. Zachęca je do konstruktywnego używania swojej osobistej siły i autonomii.

Powyższe zasady i setki technik, które oferuje Pozytywna Dyscyplina nauczycielom i rodzicom, są podstawą skuteczności i spokoju jaki daje ta metoda wszystkim pracującym na co dzień z dziećmi.

Metody tej uczymy doświadczalnie, co oznacza, że uczestnicy szkoleń mogą stanąć w pozycji dziecka, doświadczyć jego uczuć, emocji i myśli i w ten sposób lepiej  zrozumieć jego potrzeby i cele. W efekcie zmieniają swoje nawyki na bardziej pozytywne i skuteczne w codziennym życiu. Pozytywna Dyscyplina dostarcza gotowych narzędzi i technik do pracy nad sobą i do pracy z dzieckiem indywidualnie i w klasie.

POZYTYWNA DYSCYPLINA po prostu działa.

.