Co nasi czytelnicy mówią o tej książce?

Eliza Brygida

Książka jest napisana bardzo przystępnym językiem, jest po prostu życiowa. Książka ta dostarcza " narzędzi", w jaki sposób komunikować się z naszymi dziećmi, aby ich nie zniechęcić do siebie, a zachęcić do współpracy i pokazuje, jak zbudować zdrowe więzi w rodzinie. Uwaga: Książka bardzo wciaga i nie tylko książka, również wszystko, co dzieje się na PD, więc sterta prasowania jak leżała, tak leży dalej nietknięte 

Paulina Gracz

Czytam właśnie Waszą książkę. Jestem na 43 stronie i nie mogę doczekać się kolejnych stron. Ta książka to jedna z najlepszych książek jakie do tej pory czytałam - tego typu oczywiście. (A nie było ich mało). Polecam wszystkim rodzicom !!!!!!!! Warto. Na prawdę warto się w nią zagłębić!

Anna Jasionowska

Pozycja do przeczytania dla KAŻDEGO rodzica. Sprawdza się doskonale w wychowawstwie dzieciaków, jak i w pracy zawodowej z dziećmi, która jest bardzo wymagająca jeśli chodzi o mądry kontakt z dzieckiem (dentysta). Ba, PD pomaga w kontaktach z niektórymi dorosłymi!

Czym jest Pozytywna Dyscyplina?

Pozytywna Dyscyplina (PD) jest klasyczną, znaną od 35 lat metodą, wywodzącą się z psychologii pozytywnej psychologa i edukatora Alfreda Adlera. Jest to metodą niezwykle skuteczną, opartą na wzajemnej miłościi.

Daje odpowiedzi na pytania:

 • Jak mam mówić, żeby dziecko mnie słyszało i słuchało?
 • Jak wyznaczać granice, egzekwować umowy i budować u dzieci obowiązkowość i odpowiedzialność?
 • Jak w przyjazny sposób wprowadzać dyscyplinę?
 • Jak stworzyć warunki do współpracy z dzieckiem?
 • Jak wspierać dziecko tak aby rozwinęło w sobie cechy kompetentnego dorosłego?
 • Jak budować w dziecku zdrowe poczucie własnej wartości?
 • Jak wzmacniać jego zaufanie do siebie samego?
 • Co konkretnie robić, aby bycie nauczycielem było łatwiejsze?

Pozytywna Dyscyplina opiera się na pięciu fundamentalnych zasadach:

 1. Pomaga dzieciom poczuć łączność i przynależność, poczuć, że są ważne w rodzinie i społeczności.
 2. Jest jednocześnie pełna szacunku i wymagająca.
 3. Jest skuteczna długofalowo: bierze pod uwagę to, co dziecko myśli, czuje, czego się uczy i jakie podejmuje decyzje o sobie samym i o swoim świecie i jak decyduje się postępować w przyszłości, aby przetrwać i odnosić sukcesy.
 4. Uczy ważnych umiejętności społecznych i życiowych: szacunku, dbania o innych, rozwiązywania problemów, współpracy oraz umiejętności wnoszenia wkładu i bycia pożytecznym w domu, przedszkolu, szkole i większej społeczności.
 5. Zaprasza dzieci do odkrywania, jak bardzo są zdolne i kompetentne. Zachęca je do konstruktywnego używania swojej osobistej siły i autonomii.

Powyższe zasady i setki technik, które oferuje Pozytywna Dyscyplina nauczycielom i rodzicom, są podstawą skuteczności i spokoju jaki daje ta metoda wszystkim pracującym na co dzień z dziećmi.

Metody tej uczymy doświadczalnie, co oznacza, że uczestnicy szkoleń mogą stanąć w pozycji dziecka, doświadczyć jego uczuć, emocji i myśli i w ten sposób lepiej  zrozumieć jego potrzeby i cele. W efekcie zmieniają swoje nawyki na bardziej pozytywne i skuteczne w codziennym życiu. Pozytywna Dyscyplina dostarcza gotowych narzędzi i technik do pracy nad sobą i do pracy z dzieckiem indywidualnie i w klasie.

POZYTYWNA DYSCYPLINA po prostu działa.

.