Stań na nogi z Pozytywną Dyscypliną!

Przez 5 dni będziemy sprawdzać, jak nam idzie wdrażanie podstawowych koncepcji Pozytywnej Dyscypliny, a jak nie idzie, to będziemy się stawiać na nogi, żeby poszło...

Dołącz do wyzwania i rozwijaj się z nami w roli rodzica! 

5 problemów, 5 technik, 5 skutecznych rozwiązań!


DOŁĄCZ DO WYZWANIA

O WYZWANIU

Wyzwanie składa się z 5 live'ów, podczas których prekursorki Pozytywnej Dyscypliny pomogą Ci stanąć na nogi w obszarze rodzicielstwa.

Jak to działa?

Na grupie Pozytywna Dyscyplina - spełnieni rodzice przygotowałyśmy materiał video na każdy dzień - Sylwia Anderson-Hanney i Joanna Baranowska

Ile to kosztuje?

Wyzwanie jest BEZPŁATNE DO 8 LUTEGO!

Potem znajdziesz je z -50%  (39 zł) zniżką w naszym sklepie aktywną do 15-go lutego.

Od 16-go lutego znika promocja i będzie dostępne w cenie regularnej za 78 zł na www.pozytywnadyscyplina.pl

Dlaczego robimy to za darmo?

Wyzwania to nasz wkład w lepsze i radośniejsze rodzicielstwo w Polsce. Dzięki wyzwaniu wszyscy mamy okazję głębiej zrozumieć Pozytywną Dyscyplinę, a także lepiej poznać takich zaangażowanych rodziców jak Wy.

Czym jest Pozytywna Dyscyplina?

Pozytywna Dyscyplina (PD) jest klasyczną, znaną od 35 lat metodą, wywodzącą się z psychologii pozytywnej psychologa i edukatora Alfreda Adlera. Jest metodą opartą na wzajemnej miłościi i relacji, niezwykle skutecznie wspierającą współpracę i zrozumienie między dziećmi i dorosłymi.

Daje odpowiedzi na pytania:

 • Jak mam mówić, żeby dziecko mnie słyszało i słuchało?
 • Jak wyznaczać granice, egzekwować umowy i budować u dzieci obowiązkowość i odpowiedzialność?
 • Jak w przyjazny sposób wprowadzać dyscyplinę?
 • Jak stworzyć warunki do współpracy z dzieckiem?
 • Jak wspierać dziecko tak aby rozwinęło w sobie cechy kompetentnego dorosłego?
 • Jak budować w dziecku zdrowe poczucie własnej wartości?
 • Jak wzmacniać jego zaufanie do siebie samego?
 • Co konkretnie robić, aby bycie nauczycielem było łatwiejsze?

Pozytywna Dyscyplina opiera się na pięciu fundamentalnych zasadach:

 1. Pomaga dzieciom poczuć łączność i przynależność, poczuć, że są ważne w rodzinie i społeczności.
 2. Jest jednocześnie pełna szacunku i wymagająca.
 3. Jest skuteczna długofalowo: bierze pod uwagę to, co dziecko myśli, czuje, czego się uczy i jakie podejmuje decyzje o sobie samym i o swoim świecie i jak decyduje się postępować w przyszłości, aby przetrwać i odnosić sukcesy.
 4. Uczy ważnych umiejętności społecznych i życiowych: szacunku, dbania o innych, rozwiązywania problemów, współpracy oraz umiejętności wnoszenia wkładu i bycia pożytecznym w domu, przedszkolu, szkole i większej społeczności.
 5. Zaprasza dzieci do odkrywania, jak bardzo są zdolne i kompetentne. Zachęca je do konstruktywnego używania swojej osobistej siły i autonomii.

Powyższe zasady i setki technik, które oferuje Pozytywna Dyscyplina nauczycielom i rodzicom, są podstawą skuteczności i spokoju jaki daje ta metoda wszystkim pracującym na co dzień z dziećmi.

Metody tej uczymy doświadczalnie, co oznacza, że uczestnicy szkoleń mogą stanąć w pozycji dziecka, doświadczyć jego uczuć, emocji i myśli i w ten sposób lepiej  zrozumieć jego potrzeby i cele. W efekcie zmieniają swoje nawyki na bardziej pozytywne i skuteczne w codziennym życiu. Pozytywna Dyscyplina dostarcza gotowych narzędzi i technik do pracy nad sobą i do pracy z dzieckiem indywidualnie i w klasie.

POZYTYWNA DYSCYPLINA po prostu działa.

.